Кошик
24 відгуків
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН СИСТЕМ БЕЗПЕКИ
РС ПЛЮС
Додати відгук

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ КИШЕНЬКОВОГО ЗЛОДІЯ

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ КИШЕНЬКОВОГО ЗЛОДІЯ

У місті активізувалися кишенькові злодії! Як повідомляє поліція, у 2015 році кількість кишенькових крадіжок в місті збільшилася вдвічі порівняно з попереднім роком. Причому, незважаючи на постійну боротьбу з ними, кишенькові злодії не тільки не збираються виправлятися, але і винаходять нові, все більш витончені схеми крадіжки.


Незважаючи на масу способів заробити гроші чесним шляхом, професія злодія завжди залишається актуальною. За статистикою, крадіжки є найбільш поширеним видом злочинів. В злочинному світі особливою популярністю і повагою користується спеціалізація кишенькового злодія або «щипача». Ремесло це досить прибуткова, за годину злодій може заробити місячну зарплату добропорядного громадянина, до того ж кишенькова крадіжка вважається дрібним злочином, а щоб заарештувати кишенькового злодія, треба спіймати його на гарячому, що не так вже й просто. Тому, якщо ви часто буваєте в місцях великого скупчення людей або користуєтеся громадським транспортом, вам, напевно, буде цікаво дізнатися основні принципи роботи «щипачів», і способи протистояти їм, тим більше, що за даними прес-служби поліції, кількість кишенькових крадіжок зросла в два рази в порівнянні з попереднім роком.

 

Наскільки оманливою буває зовнішність?

 

Яким ви уявляєте собі типового кишенькового злодія: невихованим типом з бігаючими очима і мають вигляд наркомана або п'яниці, підлітком з неблагополучної сім'ї, а може бути циганкою? Насправді, всі вони можуть промишляти крадіжками, але найчастіше, люди і так підсвідомо намагаються триматися подалі від таких підозрілих особистостей. А от кого справді варто остерігатися, оскільки це пристойно одягненого, інтелігентного громадянина, можливо з газетою в руках, який може «випадково» штовхнути вас, щоб отримати відмінний привід дружньо поплескати вас по плечу як жест вибачення і непомітно витягнути телефон або гаманець. Отже, правило номер один: у громадських місцях треба весь час бути на сторожі, стежити за своїми речами і насторожено ставитися до стороннім людям, які активно намагаються вторгнутися у ваш особистий простір.

 

Класика завжди актуальна

 

Кишенькові злодії поділяються на кілька категорій залежно від схеми, яку вони використовують для вчинення крадіжки. Наприклад, ширмачи або камуфляжники обчищають жертву, прикриваючи кишеню або сумку від сторонніх очей, так званої «ширмою» (газета, пакет або навіть букет квітів).

Головне завдання ширмача – приспати пильність людини, для чого він може залучити спільника або робити це самостійно: активно жестикулювати, скандалити з ким-то, прикинутися, що йому погано і т. д. Ширмачей можна часто зустріти в магазинах, особливо взуттєвих, де покупці поглинені примірками і забувають стежити за сумками. Злодії-трясуны працюють в натовпі, їх мета – внутрішні кишені, в які часто кладуть мобільний телефон, гаманець або гроші, особливо чоловіки. У години пік, коли в транспорті ніде яблуку впасти, людина може навіть не звернути уваги, що його хтось штовхнув або притиснув так, що вміст кишені просто випало прямо злодієві в руки. Існує навіть категорія злодіїв-верхушечников – новачків, які шукають легку здобич, наприклад у зовнішніх кишенях. Так що, якщо ви маєте звичку класти гаманець в пакет з покупками, ви ризикуєте бути обкраденим дилетантом.

 

Досконалості немає меж

 

За повідомленнями поліції, городянам слід проявляти пильність, так як кишенькові злодії почали працювати за новими схемами. Наприклад, з'явилися злодії-психологи, які знахабніли настільки, що мало не у відкриту нишпорять по кишенях, а якщо жертва виявляє це, тиснуть на почуття провини, заявляючи щось на зразок «Та як ви могли подумати таке, що я схожий на злодія?». Або ось ще приклад: група злочинців створює тисняву в автобусі або метро, причому починають штовхати дитини, і тим самим тиснуть на материнський інстинкт, щоб непомітно обчистити отвлекшуюся матусю.

 

Правоохоронні органи рекомендують

 

Швидше за все, черговий сплеск кишенькових крадіжок пов'язаний зі значним напливом людей , складною економічною ситуацією, яка штовхає людей на злочини. Як би там не було, статистика говорить про необхідність проявляти особливу пильність у громадських місцях. Як вже згадувалося вище, часто комп має вигляд середньостатистичного громадянина і знайти його непросто, ловлять їх в основному «на живця». Однак якщо вірити офіційній статистиці поліції, яка свідчить, що станом на квітень цього року з 106 зареєстрованих кишенькових крадіжок вдалося розкрити тільки 9, стає очевидним що ніхто не захистів вас краще, ніж ви самі.

Ось ще кілька порад, які допоможуть вам зберегти свої цінності:

› Главной целью карманника является ваш бумажник, поэтому, по возможности, не носите в нем крупные суммы денег. Рекомендуется завести отдельный кошелек для мелких покупок, а крупные суммы денег делить на несколько частей и прятать в разных карманах, но, ни в коем случае не задних или наружных.

› Необходимо следить за сумками и барсетками. Сумку нужно прижимать к телу и поворачивать ее таким образом, чтобы замок был у вас на виду, так вор не сможет подобраться сзади, незаметно открыть сумку и вытащить ценные вещи.

› Если вы чувствуете, что вас грабят, не сомневайтесь и поднимайте шум, чтобы привлечь внимание общественности. Лучше потом принести извинения, чем остаться без денег, планшета, смартфона и так далее. При этом обратите внимание на пол, потому что в таких случаях воры имеют привычку «скидывать» добычу, чтобы не попасться с поличным.

› Есть хороший метод на случай, если человек рядом с вами ведет себя подозрительно: достаточно пристально разглядывать его в течение нескольких минут. Для «щипача» это своего рода знак того, что его раскусили и в вашем кармане ему делать нечего.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна убезпечити себе від крадіжки, тому що кишенькові злодії теж дотримуються обережності і не полізуть до людини, яка завжди напоготові і стежить за своїми речами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner