Кошик
24 відгуків
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН СИСТЕМ БЕЗПЕКИ
РС ПЛЮС
Додати відгук

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ТИПІВ СИСТЕМ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ТИПІВ СИСТЕМ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

Системи пожежної сигналізації є однією з головних складових національної безпеки життя і майна. До того ж, закон зобов'язує більшість громадських закладів (фірми, магазини, готелі, громадські місця) встановлювати пожежну сигналізацію. Розглянемо основні типи пожежної сигналізації.

Роботодавці, власники і наймачі нерухомості повинні час від часу проводити оцінку загроз безпеки. На підставі одержаних результатів оцінки, вони повинні забезпечити відповідні заходи щодо безпеки, включаючи установку пожежних сповіщувачів та сигналізації для зниження ризиків заподіяння шкоди здоров'ю та життю у разі пожежі.

Широкий асортимент систем пожежної сигналізації можна умовно розділити на традиційні і "розумні" системи. Кожен з цих двох типів підійде для тієї чи іншої ситуації. Такі системи можна класифікувати за принципом використання: ручні та автоматичні.

 

Традиційні 4-проводові системи пожежної сигналізації

 

Традиційні, більше відомі у нас як порогові системи пожежної сигналізації, вже багато років широко використовуються невеликими підприємствами: магазинами і ресторанами.

Вартість таких систем більш низька, плюс вони дозволяють умовно розділити приміщення на кілька зон виявлення, використовуючи датчики і детектори, підключені через відповідні шлейфи до панелі управління. В одній зоні можна встановити кілька детекторів. Варто зазначити, що для кожного пристрою звукової сигналізації знадобиться окремий двожильний вогнестійкий кабель, так як вони підключаються до окремих шлейфах.

При спрацьовуванні сигналізації, контрольна панель визначає лише номер шлейфу в якому спрацював детектор, тобто зону, з якої надійшов сигнал про пожежу. Однак, конкретний пристрій в тій чи іншій зоні доведеться шукати самостійно.

 

Системи пожежної сигналізації з двожильним кабелем

 

Такі системи призначені для невеликих об'єктів, однак їх головна відмінність в тому, що для підключення детекторів, сповіщувачів та пристроїв звукової сигналізації різних зон до панелі управління використовується один і той же комплект двожильних кабелів, що дозволяє використовувати тільки один шлейф в кожній зоні, як для детекторів, так і для подачі живлення на сирени і ревуни.

Незважаючи на те, що такі системи коштують дорожче, ніж описані вище, вони гнучкіші, швидше реагують, дешевше в плані установки, а також передбачають додатковий функціонал, як то: аналіз несправності, ізоляція і розпізнавання детектора.

 

Адресно-аналогові системи пожежної сигналізації

 

Якщо порогові системи передають інформацію з точністю лише до шлейфу або певної зони, то адресно-аналогові системи є більш складними і отримують дані з кожного конкретного датчика. Крім того, вони відрізняються більшою гнучкістю, інтелектуальними можливостями, високою швидкістю виявлення і об'ємом контролю.

Адресні або, як їх ще називають "розумні" системи пожежної сигналізації, призначені для великих комерційних об'єктів і більш складних мережевих систем.

Варто зазначити, що в таких системах можна підключати різні типи сповіщувачів до одному або декільком шлейфах, що дозволяє заощадити на прокладанні кабелів. При цьому кожен детектор/сигнальний пристрій має свій власний адресу.

На панель управління надходить інформація про статус кожного пристрою і система виявляє пожежа, несправність, дим або тепло з точністю до датчика.

 

Бездротові системи пожежної сигналізації

 

Ці рішення більш дорогі, але в той же час більш гнучкі, а також прості і дешеві в установці. Бездротові системи живляться від акумуляторів і передають сигнал по радіозв'язку, що забезпечують такий самий рівень захисту, що і порогові дротові системи. Бездротові рішення відмінно підійдуть для об'єктів, де прокладення кабелів з якихось причин неможливо (наприклад, пам'ятники архітектури).

Бездротові системи повинні відповідати стандарту EN54-25. Більш технічно складні, сучасні бездротові системи пожежної сигналізації набагато надійніше своїх попередників, які вперше з'явилися у 80ті роки. Багаточастотні канали дозволяють уникнути блокування сигналу або одночасної передачі сигналів, що забезпечує високу надійність.

 

Системи з аспіраційними димовими сповіщувачами

 

Аспіраційні димові сповіщувачі мають високий рівень чутливості і здатні визначити незначний або тліючий вогонь набагато швидше інших систем.

В таких системах використовується вентилятор для втягування повітря з приміщення через мережу пробоотборных труб і отворів. Потім повітря проходить через прецизійний датчик з високою чутливістю, який проводить аналіз і передає сигнали попередження про потенційну пожежі при виявленні частинок диму.

Це дорогі в установці і обслуговуванні системи, але в той же час вони дозволяють визначити навіть холодний дим, який не піднімається до стелі, а також тліючий вогонь і частки, що виділяються перевантаженими еклектичними кабелями. Це прекрасне рішення для випадків, коли необхідно раннє попередження про пожежу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner