Кошик
24 відгуків
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН СИСТЕМ БЕЗПЕКИ
РС ПЛЮС
Додати відгук

Принцип роботи Gel та AGM акумуляторних батарей

Принцип роботи Gel та AGM акумуляторних батарей

Gel та AGM акумулятор – це «рекомбінаційна» батарея, тобто виділяється позитивними пластинами свинцево-кислотної батареї, кисень поглинається негативними пластинами. Це пригнічує утворення водороду на негативних пластинах. Замість цього утворюється вода, тим самим зберігаючи рівень вологості усередині батареї. Ніколи не слід відкривати або доливати, тому що це відроїть батарею додатковим киснем з повітря. Розтин батареї автоматично руйнує її !

Обидва типи батарей вважаються «кислотно - збідненими». «Кислотно - збіднене» стан гелієвих та AGM акумуляторних батарей захищає пластини під час важких глибоких розрядів (тобто енергія (сульфат) у кислоті використовується перед енергією з пластин). Гелеві батареї більш збіднені й надають великий захист пластин, т. о. вони найкраще підходять для суперглибоких розрядів. AGM акумуляторні батареї ідеальні для застосування в умовах високої напруги, значної потужності та дуже холодних приміщень (тести журналу «За рулем»).

У чому різниця між Gel і AGM акумуляторними батареями та звичайними батареями з рідким електролітом ?

У акумуляторних батареях з рідким електролітом немає спеціальних клапанів (VRLA), що працюють при надлишковому тиску в батареї та відкриваються при її перезаряджанні, оскільки вони не використовують принцип рекомбінації.
Вони містять рідкий електроліт, який може пролитися в результаті пробивання або нахилу батареї та викликати корозію. Допускається Установка тільки на «прямому» положенні.
Акумуляторні батареї з рідким електролітом втрачають потужність і руйнуються, якщо вони залишені в розрядженому стані на якусь годину (через сульфатацію). Особливо характерно для гібридних типів.
Тривале перезаряджання небезпечне через осипання активного матеріалу. Особливо притаманно автомобільним стартерним батареям.
Технологія Gel і AGM акумуляторних батарей дозволила збільшити термін їхньої служби втричі у порівнянні з кислотними батареями.

Як Gel та AGM акумуляторні батареї заряджаються? Потрібні особливі заходи?

Попри те, що наші Gel  і AGM акумуляторні батареї чудово витримують підзарядку завдяки їхньому низькому внутрішньому опору, будь батарея отримає пошкодження в результаті тривалого перезаряджання або не до заряду. Знижується потужність та термін служби.

Перезаряд особливо шкідливий для Gel і AGM акумуляторних батарей через їх герметичну конструкцію. Перезаряд висушує електроліт, оскільки водень і кисень виводяться з батареї через регулювальні клапани, тобто знижується термін служби.

Gel і AGM акумуляторні батареї ідеально заряджаються на транспортному засобі (швидкість заряду збільшується в 7 разів) і в більшості випадків не потрібна їх додаткова підзарядка (за умови справності електроустаткування).

При зарядці акумуляторної батареї поза транспортним засобом потрібно використовувати спеціальний зарядний пристрій. Напруга заряду для 12 вольт AGM - акумуляторних батарей становить 14,4 В (максимально допустимий - 14,6 при 20 ° С), для Gel - акумуляторної батареї - 13,8 В (максимально допустимий - 14,1 при 20 ° С). За визначенням акумуляторна батарея може зберігати лише певне кількість електрики. Чим ближче акумуляторна батарея наближається до рівня повного заряду, тим повільніше її треба заряджати. При цьому температура також справляє своє вплив на процес підзарядки.

При повній відповідності напруги та температури акумуляторна батарея буде заряджатися з ідеальною інтенсивністю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner